Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabawa andrzejkowa zakończyła się w areszcie

Data publikacji 03.12.2007

W policyjnej izbie zatrzymań zakończył się andrzejkowy wieczór dla jednego z mieszkańców Pińczowa. 22-letni mężczyzna, wracając z dyskoteki, włamał się do jednego z budynków. Prawdopodobnie chciał tam przenocować. Wpadł, gdy opuszczał miejsce noclegu. Na sobie miał odzież i obuwie, które znalazł w opuszczonym domu. Jak się okazało, przebywał na przepustce z wojska. Teraz zajmą się nim funkcjonariusze żandarmerii wojskowej.

Młodzieniec został zatrzymany tuż po północny. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Pińczowa spędził wieczór bawiąc się w jednej z dyskotek. Lokal opuszczał mając we krwi ponad 2 promile. Prawdopodobnie pieszo wybrał się w kierunku rodzinnej miejscowości. Podczas marszu pozbywał się stopniowo poszczególnych części garderoby. W pewnym momencie postanowił poszukać noclegu. Wszedł wiec na teren położonej przy drodze posesji, wybił szybę w oknie i w ten sposób dostał się do środka budynku.

Został zatrzymany w chwili, kiedy opuszczał miejsce noclegu. Jak się okazało, miał na sobie odzież i obuwie, które znalazł w opuszczonym domu. 22-latek nie potrafił wyjaśnić, jak i dlaczego wszedł do budynku. W czasie legitymowania wyszło na jaw, ze mężczyzna odbywa zasadniczą służbę wojskową i przebywa właśnie na przepustce. Został przekazany funkcjonariuszom żandarmerii wojskowej. Prawdopodobnie poniesie odpowiedzialność za kradzież z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony