Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli ponad 200 nagrobków-trafili do aresztu

Data publikacji 03.12.2007

Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez łódzką policję pod zarzutem dewastacji cmentarza trafiło na trzy miesiące do aresztu. Tak zadecydował sąd w Zduńskiej Woli. Policjanci ustalili, że mężczyźni uszkodzili 230 pomników nagrobnych. Starty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przez ostatni tydzień kryminalni wnikliwie sprawdzali każdą informację dotyczącą tej bulwersującej sprawy. Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 listopada. Podczas szczegółowych oględzin policjanci ustalili, że uszkodzonych zostało około 230 pomników. Straty oszacowano na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kryminalni pracowali nad tym, by wyjaśnić, kto dopuścił się tego czynu. Dzięki żmudnej pracy zatrzymali dwóch podejrzanych 20-latków. Obaj są mieszkańcami Zduńskiej Woli. Nie byli wcześniej notowani.
Kryminalni ustalili tez przebieg zdarzenia. Tej nocy wracali z imprezy zakrapianej alkoholem. W pewnym momencie przeskoczyli przez ogrodzenie cmentarza a następnie wyładowali negatywną energię kopiąc, skacząc po nagrobkach i rzucając zniczami i kwiatami.
Obu wandalom przedstawiono zarzuty dewastacji oraz znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony