Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany

Data publikacji 28.02.2006

24 lutego 2006r. około godz. 16.30 na terenie jednego z wrocławskich osiedli, doszło do kradzieży rozbójniczej - napadu na sklep spożywczy. Po wejściu do sklepu sprawca dokonał kradzieży ośmiu butelek wódki, a następnie w celu utrzymania się w ich posiadaniu uderzył sprzedawczynię butelką w głowę. Po napadzie oddalił się ze sklepu w nieznanym kierunku.

Natychmiast po tym zdarzeniu funkcjonariusze z Komisariatu na Fabrycznej podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego napadu. Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania sprawcy, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Sprawcy przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To kolejne zatrzymanie wrocławskich policjantów w związku z napadami na sklepy we Wrocławiu. Przypomnijmy, 25 lutego 2006 roku policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w miejscu zamieszkania zatrzymali 19-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego oto, że w ciągu jednego miesiąca, dokonał kilka napadów na sklepy na terenie miasta Wrocławia. Podczas napadów łupem sprawcy padały drobne kwoty do 300 złotych. Również w tym przypadku, wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie za dokonanie rozbojów grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Powrót na górę strony