Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podrobioną odzież i kosmetyki

Data publikacji 03.12.2007

Policjanci z Koszalina zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej z Darłowa, przeprowadzili wczoraj akcję na miejscowym targowisku. W ich ręce wpadło sześć osób, które handlowały podrabianymi perfumami i ubraniami zachodnich marek. Wartość zabezpieczonego towaru policjanci szacują na kwotę ponad 25 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi teraz do 2 lat więzienia.

W działaniach przeprowadzonych wczoraj na giełdzie w Koszalinie brali udział policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze straży granicznej z Darłowa. W wyniku sprawnie przeprowadzonej realizacji w ich ręce wpadło sześć osób - dwóch mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 25 do 40 lat. Wszyscy zatrzymani sprzedawali podrobione ubrania i perfumy. Pojemność, sposób zapakowania kosmetyków, a także wygląd odzieży sugerował, że są one wyrobami oryginalnymi. Przybyły na miejsce ekspert w zakresie ujawniania podrobionych znaków towarowych potwierdził jednak, że zabezpieczone przez policjantów artykuły są podrobione. Policjanci szacują, że wartość zabezpieczonej odzieży i kosmetyków może przekraczać nawet 25 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani są bezrobotnymi mieszkańcami Słupska. Usłyszeli już zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony