Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Opieka” z promilami

Data publikacji 03.12.2007

Niemal każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych opiekunów dzieci. Sprawowanie "opieki” w stanie upojenia alkoholowego naraża maluchy na ogromne niebezpieczeństwo. Nieodpowiedzialnym opiekunom grozi odpowiedzialność karna.

Bydgoscy policjanci wczoraj wieczorem zatrzymali na ulicy pijanych kobietę i mężczyznę. Obok nich szło zapłakane dwuletnie dziecko. Okazało się, że zatrzymani to dziadkowie dwuletniego chłopca. Tego dnia "opiekowali się” maluchem. U 44-letniej babci badanie alkotestem wykazało 1,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a u 48-letniego dziadka 2,1 promila. Oboje noc spędzili w areszcie.

Dziecko zostało przebadane przez lekarza i przekazane matce. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu Bydgoszcz Śródmieście.

Podobną nieodpowiedzialnością wykazała się 30 letnia Iwona W., która zajmowała się dwójką swoich dzieci mając ponad 2.3 promila alkoholu we krwi. Została zatrzymana przez warszawskich policjantów z komendy śródmiejskiej.

Policję zaalarmowała anonimowa osoba, która widziała jak pijana matka wchodzi z dziećmi do domu. Policjanci szybko ustalili numer jej mieszkania. W lokalu zastali kompletnie pijaną matkę i dwójkę jej dzieci.

12 letnia dziewczynka i 6 letni chłopiec trafili pod opiekę babci, a pijana matka do izby wytrzeźwień. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.


Powrót na górę strony