Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wolny od uzależnień. Stop dopalaczom” - projekt edukacyjny

Data publikacji 13.07.2015

„Wolny od uzależnień. Stop dopalaczom” to projekt edukacyjny prowadzony przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z Fundacją Pro-Lege. Jednym z elementów tego projektu są autorskie materiały informacyjno-edukacyjne w formie zakładek dla książek, które trafiają do dzieci i młodzieży.

Policjanci z Opola, wspólnie z Fundacją Pro-Lege realizują program edukacyjny „Wolny od uzależnień. Stop Dopalaczom”. Program został sfinansowany przez Urząd Miasta Opole w ramach projektu grantowego Fundacji Pro-Lege. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji, w ramach tego projektu jeszcze przed wakacjami uczestniczyli w konferencji na temat szkodliwości środków odurzających.

Funkcjonariusze przeprowadzili też debatę dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich,  poświęconą tematyce uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Wzięło w niej udział prawie 100 przedstawicieli samorządów uczniowskich opolskich szkół wraz z nauczycielami oraz przedstawicielami instytucji i organizacji zajmujących się tą problematyką.

Elementami tych działań były także konkurs plastyczny dla uczniów gimnazjów pn. „Świadomy na co dzień” , turniej pływacki „Wolny od uzależnień”, czy też konkurs literacki „Nie uzależnieniom”.

(KWP w Opolu / ic)

  • „Wolny od uzależnień. Stop dopalaczom” - projekt edukacyjny
  • „Wolny od uzależnień. Stop dopalaczom” - projekt edukacyjny
  • „Wolny od uzależnień. Stop dopalaczom” - projekt edukacyjny
Powrót na górę strony