Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

0,5 kilo amfetaminy wyrzucił przez okno

Data publikacji 13.07.2015

Policjanci z Komisariatu Policji na Targówku zatrzymali 61-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili heroinę o wadze 49,94 gramów oraz amfetaminę o wadze 490,92 gramów. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.

Kryminalni z Targówka wielokrotnie udowodnili, jak skutecznie zwalczać przestępczość narkotykową. Dzięki zaangażowaniu w realizowane obowiązki, udało im się uzyskać informację o tym, że 61-letni mieszkaniec Targówka może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci przygotowywali się do jego zatrzymania. Gdy dopracowali szczegóły planowanej akcji, zapukali do drzwi mieszkania podejrzewanego mężczyzny. 61-latek zaskoczony obecnością policjantów próbował jednak uniknąć odpowiedzialności. Podczas gdy policjanci rozpoczęli przeszukanie jego lokalu, mężczyzna torebkę z amfetaminą o wadze prawie 0,5 kilograma wyrzucił przez okno. Operacyjni byli jednak przygotowani na taką ewentualność. Wyrzucona przez okno paczka wpadła prosto w ręce policjanta, który w tym czasie stał na zewnątrz budynku.

W wyniku przeszukania mieszkania policjanci znaleźli środki odurzające w postaci heroiny o wadze 49,94 gramów oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze 490,92 gramów. Podczas tej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 540,86 gramów narkotyków.

61-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.

(KSP / ic)

Powrót na górę strony