Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pozbawienie wolności i rozbój

Data publikacji 14.07.2015

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego kilkanaście dni pracowali nad sprawą pozbawienia wolności mężczyzny przez znajomych jego kolegi. Najpierw zatrzymano dwóch mieszkańców izabelińskiej gminy,, a następnie w ręce kryminalnych wpadł trzeci z mężczyzn, który również usłyszał zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz dokonania rozboju. Wszyscy trzej zatrzymani, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Było już po północy, gdy pod koniec czerwca br. dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że mogło dojść do porwania mężczyzny. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili wstępny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Z informacji, które policjanci otrzymali wynikało, że kilka godzin wcześniej pokrzywdzony spotkał się ze znajomymi swojego kolegi. Podczas spotkania mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy uczestnikami spotkania doszło do nieporozumienia. Wtedy trzej mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego, pobili i pozbawili wolności. Napastnicy ukradli mu pieniądze, saszetkę z dokumentami i telefon komórkowy. Następnie, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni kazali wejść pokrzywdzonemu do bagażnika i wywieźli go do lasu. Tam grożąc pozbawieniem życia, usiłowali odpalić piłę spalinową. W tym momencie, pokrzywdzony wykorzystując chwilę nieuwagi, zdołał uciec. Gdy dotarł do pobliskich zabudowań poprosił o wezwanie pomocy.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach potrzebowali zaledwie kilku godzin, aby zatrzymać Pawła P. oraz Roberta M. W chwili zatrzymania mężczyźni byli nietrzeźwi. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli od 0,8 do 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Po ustaleniu tożsamości trzeciego z mężczyzn i ten został zatrzymany.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mieszkańcom izabelińskiej gminy zarzutów rozboju oraz pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie najpierw Pawła P. i Roberta M., a następnie trzeciego z zatrzymanych - Roberta R. Sąd przychylił się do wniosków i aresztował mężczyzn.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony