Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 15.07.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich i zatrzymali jej właściciela. Z zabezpieczonych roślin mężczyzna mógł zebrać marihuanę, z której można by było sporządzić ponad 2 tysiące porcji narkotyków.

Oświęcimscy policjanci w trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili, że  29 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim zajmuje się uprawą konopi indyjskich. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze weszli na teren posesji, gdzie prowadzona była uprawa, a następnie, podczas przeszukania budynku, natrafili na specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym ujawnili 25 krzaków konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Oprócz roślin policjanci zabezpieczyli kilkanaście porcji gotowego suszu oraz wentylatory i oświetlenie, które miały przyspieszyć wegetację roślin. Funkcjonariusze oszacowali, że mężczyzna z takiej liczby krzewów mógł uzyskać około 2200 porcji suszu.

29 – letni właściciel nielegalnej uprawy trafił do policyjnych aresztów i już wiadomo, że odpowie za posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi indyjskich, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą czy zatrzymany trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony