Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10-latek w szpitalu, czterech zatrzymanych mężczyzn

Data publikacji 15.07.2015

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, z których jeden rzucił szklaną butelką w nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa-Skierniewice. Odłamki tłuczonego szkła raniły podróżującego z ojcem 10-letniego chłopca, który trafił do szpitala. Wszyscy zatrzymani byli pijani.

We wtorek, około godz. 21:00, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że na Dworcu PKP w miejscowości Jesionka, nieustalona osoba miała rzucić butelką w jadący pociąg, w wyniku czego poranione zostało podróżujące dziecko. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli kilku mężczyzn, których wygląd odpowiadał opisowi sprawców. Ci na widok funkcjonariuszy rzucili się do ucieczki. Po krótkiej chwili zostali zatrzymani. Podejrzani zachowywali się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy, wielokrotnie ich też znieważali. Na miejsce przyjechał także drugi patrol policji.

Wszyscy czterej mężczyźni (22-36 lat)  zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Cała czwórka była nietrzeźwa  - badanie wykazało w każdym przypadku po około 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili mundurowi, jeden z zatrzymanych mężczyzn, 22-latek rzucił szklaną butelką w nadjeżdżający pociąg. Butelka wpadła do przedziału raniąc podróżującego z ojcem 10-letniego chłopca, który trafił do szpitala.

Za uszkodzenie ciała przewidziana jest kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za znieważenie funkcjonariusza publicznego, w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony