Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował 6-latka

Data publikacji 15.07.2015

Natychmiastowa reakcja sierż. Dawida Grzegorczyka z komisariatu w Lubsku pozwoliła uratować 6-letniego chłopca. Dziecko bawiło się przy brzegu Nysy. W pewnym momencie wpadło do rzeki i zaczęło tonąć.

W minioną niedzielę (12 lipca br.) sierż. Dawid Grzegorczyk z komisariatu w Lubsku uratował życie 6-letniemu dziecku. Tego dnia policjant przebywający na urlopie wybrał się na ryby nad rzekę Nysę, w miejscowości Brożek. W tym samym miejscu przebywała także rodzina z trójką dzieci, którzy wraz ze znajomymi przyjechali odpocząć. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył jak 6-letni chłopiec chciał do wiaderka nabrać wodę. Po chwili został wciągnięty przez powstające w tym miejscu wiry wodne. Policjant natychmiast ruszył z pomocą. Wskoczył do wody, chwycił 6-letnie dziecko i wyniósł na brzeg. W tym samym czasie podbiegła do niego zaniepokojona rodzina. Dzięki reakcji policjanta dziecku nic się nie stało.

Tylko chwila wystarczyła do tego, aby chłopiec wpadł do wody. Dlatego policjanci zarówno przed, jak i w czasie wakacji, przypominają o zasadach letniego wypoczynku. Pamiętajmy, że dzieci powinny wchodzić do wody pod opieką dorosłych. Nawet obserwacja zachowania młodego człowieka z kilkunastu metrów może okazać się niewystarczająca.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony