Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci nagrodzeni za profesjonalizm

Data publikacji 15.07.2015

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu – insp. Jacek Kaczmarek, doceniając zaangażowanie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków dotyczących ratowania życia oraz zatrzymania sprawcy napadu wyróżnił i nagrodził 3 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Wrocławia. Wyróżnieni policjanci odebrali nagrody w obecności bezpośredniego przełożonego – nadkom. Jacka Nitki.

Przypomnijmy: W piątek policjant w czasie wolnym od służby, wychodząc z domu ok. godz. 15:00 usłyszał krzyki. Kobieta wzywała pomocy w związku z napadem jaki miał miejsce kilka sekund wcześniej. Gdy funkcjonariusz podbiegł bliżej zauważył uciekającego mężczyznę. Natychmiast ruszył za napastnikiem.

Po krótkim pościgu sprawca został przez funkcjonariusza zatrzymany. W trakcie dalszych czynności ustalono, że zatrzymany to 45-letni mieszkaniec Wrocławia.  Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca napadł na 88-letnią kobietę, zerwał jej łańcuszek i korale z szyi oraz próbował wyrwać poszkodowanej torebkę, w której były dokumenty i pieniądze. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.
    
Natomiast w sobotę ok. godz. 20.00 policjanci na ul. Himalajskiej zauważyli mężczyznę, który trzymając małe dziecko na rękach wybiegł na środek jezdni. Mężczyzna krzyczał, że coś dzieje się z dzieckiem i potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i usłyszeli, że 10-miesięczny chłopiec ma problemy  z oddychaniem. Policjanci natychmiast sprawdzili czynności życiowe oraz drożność dróg oddechowych. Wskazali ojcu jak należy trzymać niemowlę podczas jazdy radiowozem i nie tracąc czasu ruszyli do szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wraz z dzieckiem dotarli do szpitala przy ul. Borowskiej. Niemowlę szybko trafiło pod opiekę wykwalifikowanej pomocy medycznej. Dzięki szybko podjętym działaniom ratowniczym przez policjantów oraz lekarza okazało się, że dziecku nic nie zagraża.

Profesjonalizm i zaangażowanie funkcjonariuszy przyczyniły się do natychmiastowego podjęcia działań ratowniczych oraz zatrzymania sprawcy napadu na starszą kobietę.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony