Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 15.07.2015

Policjanci z Lubina zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o ponad 80 km/h. Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami kierująca straciła uprawnienia na trzy miesiące. Ponadto została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

14 lipca 2015 roku po 19:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej komendy patrolując drogę krajową nr 3, w obszarze zabudowanym zauważyli samochód osobowy, który przejechał obok nieoznakowanego radiowozu z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem. Kierująca nim kobieta nie zwalniała nawet w okolicach przejścia dla pieszych, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50km/h. Policjanci, gdy tylko to było możliwe, dokonali pomiaru prędkości. Wynik - ponad 150 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.  

26 – letnia mieszkanka powiatu legnickiego straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz na jej konto wpłynie 10 punktów karnych. Zapytana przez funkcjonariuszy o powód takiej jazdy oświadczyła, że spieszy się do domu.  

Ponownie apelujemy do kierowców. Pośpiech, brawura i zbyt szybka jazda to prosta droga do spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Dbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h w terenie zabudowanym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h w terenie zabudowanym (format flv - rozmiar 7.28 MB)

Powrót na górę strony