Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dopalacze mogą cię wypalić”

Data publikacji 15.07.2015

Policjanci i pracownicy Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie wraz z pracownikami Miejskiego centrum Wspierania Rodziny rozpoczęli działania pod nazwą „Dopalacze mogą cię wypalić”. Ich celem jest dotarcie z informacją o tragicznych skutkach zażywania dopalaczy wprost do głogowskiej młodzieży. Grupy street workerów odwiedzają miejsca, w których gromadzi się młodzież podczas takiej „interwencji” informują o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych i zachęcają do udziału w spotkaniu informacyjnym. W grupie jest obecny również policjant.

Z badań na poziomie krajowym i lokalnym dotyczących zażywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych przez młodzież wynika, że najczęstszym wzorem jest aktualnie intensywne używanie jednej substancji psychoaktywnej i uzależnianie się od niej. Często jednak występuje również jej łączenie z alkoholem. Wielu młodych ludzi uważa, że używanie niektórych narkotyków nie jest szkodliwe i lekceważy lub nie zauważa szkodliwych i tragicznych w skutkach konsekwencji takiego stylu życia. Lekceważone jest również zażywanie substancji psychoaktywnych i środków zastępczych, popularnie zwanych dopalaczami.

Celem kampanii jest realistyczne przedstawienie aktualnych zagrożeń niosących ze sobą eksperymentowanie z dopalaczami. Formą realizacji jest bezpośrednie docieranie street workerów do nieformalnych grup młodzieży, informowanie o  akcji, rozpowszechnienie materiałów informacyjnych dotyczących szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych bezpośrednio w rozmowie oraz podczas spotkań organizowanych w siedzibie MCWR w Głogowie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • „Dopalacze mogą cię wypalić”
  • „Dopalacze mogą cię wypalić”
  • „Dopalacze mogą cię wypalić”
  • „Dopalacze mogą cię wypalić”
  • „Dopalacze mogą cię wypalić”

Film „Dopalacze mogą cię wypalić”

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik „Dopalacze mogą cię wypalić” (format flv - rozmiar 8.51 MB)

Powrót na górę strony