Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy przejeżdżający krajową „piątką” oniemieli ze zdziwienia

Data publikacji 15.07.2015

Nagi mężczyzna biegający na drodze krajowej nr 5, "okładający" kijem przejeżdżające auta wprawił w osłupienie kierowców przejeżdżających przez miejscowość Szkocja, w gminie Szubin. Zaalarmowani o nietypowym zdarzeniu policjanci zatrzymali 28-latka, który jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Wczoraj (14.07.br.) o 20:30 dyżurny szubińskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szkocja, w gminie Szubin, nagi mężczyzna biega po drodze krajowej nr 5 i trzymanym w ręku kijem uszkadza przejeżdżające samochody. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który po krótkiej penetracji terenu zatrzymał mężczyznę na pobliskim przystanku autobusowym. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Nakło. Mężczyzna był trzeźwy. Przebadana zostanie także jego krew, aby sprawdzić czy nie był pod działaniem środków odurzających.

Ze wstępnych czynności, które policjanci wykonali na miejscu wynika, że podejrzany uszkodził łącznie 6 pojazdów, w tym autobus. Jeszcze dzisiaj (15.07.br.) mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty zniszczenia mienia. Ponadto 28-latek musi się liczyć także z karą za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Za zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wykroczenia, które popełnił kara aresztu, ograniczenia wolności lub też grzywny.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 1.75 MB)

Powrót na górę strony