Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z balkonu do ludzi

Data publikacji 15.07.2015

Policjanci z Wrocławia otrzymali informację, że nieznany sprawca ma strzelać z wiatrówki do ludzi. Funkcjonariuszy zaalarmowała kobieta, która spacerując z psem najpierw usłyszała dźwięk oddawanego strzału, a następnie poczuła świst kuli przelatujący obok niej. Mundurowi ustalili i zatrzymali mieszkańca jednego z bloków, który jest podejrzewany o ten czyn. Policjantom przyznał, że chciał wypróbować jak strzela jego broń, bo niedawno ją kupił. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

13 lipca 2015 roku około godz. 17:50 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zostali skierowani na ul. Powstańców Śląskich, gdzie z okna balkonowego jednego z mieszkań nieznany sprawca miał strzelać z broni (wiatrówki) do ludzi. Policję zaalarmowała kobieta, która spacerując z psem najpierw usłyszała dźwięk oddawanego strzału, a następnie poczuła świst kuli przelatujący obok niej. Gdy funkcjonariusze przyjechali w określony rejon,  natychmiast rozpoczęli czynności by zlokalizować miejsce, z którego oddawane mogły być strzały.

W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który we wrocławskim mieszkaniu posiadał replikę karabinu M-16, na plastikowe kulki. Funkcjonariuszom przyznał, że chciał wypróbować jak strzela jego broń, bo niedawno ją zakupił. Mundurowi zabezpieczyli broń, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia i sprawdzają czy zatrzymany nie używał tej broni w innych przypadkach, które są niezgodne z prawem.

Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony