Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli 886 zarzutów za fałszowanie dokumentacji

Data publikacji 15.07.2015

Policjanci z bytomskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli trwające 2,5 roku śledztwo. Cztery kobiety i dwóch mężczyzn usłyszało łącznie 886 zarzutów. Dotyczyły one podrobienia oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacji dotyczącej szkoleń BHP. Część podejrzanych wyraziła skruchę i chce dobrowolnie poddać się karze więzienia w zawieszeniu oraz grzywnie w wysokości od 2 do 15 tys. zł. Grozi im teraz do 8 lat więzienia.

Z zebranych przez policjantów dowodów wynika, że właścicielka bytomskiej firmy zajmującej się prowadzeniem szkoleń BHP, wraz z dwoma swoimi pracownikami, podrabiała i poświadczała nieprawdę w dokumentacji dotyczącej tego typu szkoleń. Firma ta zobowiązana była do prowadzenia szkoleń BHP na terenie całego Śląska. Proceder trwał w od 2010 do 2013 roku.

W przestępstwach tych uczestniczyło również troje lekarzy, którzy poświadczali nieprawdę w dokumentacji szkoleń. Podejrzanymi są cztery kobiety i dwóch mężczyzn - mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 31 do 67 lat. Śledczy przedstawili im łącznie 886 zarzutów podrobienia oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacji dotyczącej szkoleń BHP. Część podejrzanych wyraziła skruchę i chce dobrowolnie poddać się karze więzienia w zawieszeniu oraz grzywnie w wysokości od 2 do 15 tysięcy złotych. Teraz o i ich losie zdecyduje sąd. Grozi im do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Fałszowana dokumentacja
  • Fałszowana dokumentacja
  • Fałszowana dokumentacja
Powrót na górę strony