Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali linię produkcyjną marihuany

Data publikacji 15.07.2015

Jastrzębscy stróże prawa zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Kryminalni zatrzymali 35-latka, który w wynajmowanych garażach zorganizował linię produkcyjną marihuany. Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma suszu oraz profesjonalny sprzęt, który służył do hodowli roślin. Oprócz zarzutu nielegalnej uprawy, mężczyzna odpowie także za handel środkami odurzającymi. Grozi mu 10 lat więzienia.

Zatrzymanie 35-latka to efekt pracy operacyjnej jastrzębskich kryminalnych. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w pobliżu jednego z wynajmowanych garaży. W obu pomieszczeniach stróże prawa odkryli linie produkcyjne marihuany. Ujawniono profesjonalne namioty oraz specjalistyczny sprzęt, który służył do hodowli roślin. Policjanci przechwycili łącznie 1,5 kilograma suszu, który wkrótce miał trafić do sprzedaży.

Jastrzębianin odpowie nie tylko za nielegalną uprawę, ale i za handel oraz nieodpłatne częstowanie marihuaną. 35-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Prokurator zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zlikwidowali linię produkcyjną marihuany
  • Zabezpieczony szusz roślinny

Film Zlikwidowali linię produkcyjną marihuany

Pobierz plik Zlikwidowali linię produkcyjną marihuany (format mp4 - rozmiar 29.57 MB)

Powrót na górę strony