Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy w „oku kamery”

Data publikacji 15.07.2015

Nieprawidłowe zachowania się kierujących wobec pieszych były przedmiotem prowadzonych wczoraj działań przez bydgoskich policjantów. Wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, funkcjonariusze monitorowali bydgoskie ulice, gdzie w „oku kamery" obserwowali kierujących.

Wczoraj (14.07.2015) w godzinach 9:00-13:00 policjanci z zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze wspólnie z funkcjonariuszem z WRD KWP w Bydgoszczy zorganizowali w Bydgoszczy działania, podczas których ujawniali nieprawidłowe zachowania się kierujących wobec pieszych. Do działań zostało wykorzystane Mobilne Centrum Monitoringu z KMP w Bydgoszczy.

Jak widać, niektórzy kierowcy nieprawidłowo zachowywali się wobec osób pieszych, a tym samym łamali przepisy i narażali innych na niebezpieczeństwo. Dlatego też podczas wczorajszych działań funkcjonariusze obserwujący na monitorze zachowanie kierowców, przekazywali informację o osobach popełniających wykroczenie. Policyjny patrol zatrzymywał wskazane pojazdy, a kierowcy musieli się liczyć z konsekwencjami. Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi czterech kierowców, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych oraz za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych i rowerzystów. Niektórym przypominano zasady bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych. Bydgoscy policjanci zapowiadają niebawem kontynuację takich działań.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Kierowcy w „oku kamery”

Pobierz plik Kierowcy w „oku kamery” (format mp4 - rozmiar 3.35 MB)

Powrót na górę strony