Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad z nożem w szalecie miejskim

Data publikacji 15.07.2015

Na wniosek cieszyńskich śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 33-letniego mężczyznę, który napadł z nożem w ręku na kobietę obsługującą toalety publicznej. Napastnik usiłował ukraść niespełna 50 zł. Grozi mu teraz nawet do 12 lat więzienia.

W poniedziałek (13.07.br.) kilka minut przed 12:30 do dyżurnego cieszyńskiej komendy zadzwoniła kobieta obsługująca toalety publicznej na Placu Hajduka w Cieszynie. Powiadomiła, że w rejonie dawnego dworca kolejowego leży mężczyzna, który może potrzebować pomocy. Dyżurny poinformował zgłaszającą, że na miejsce przyjedzie patrol policjantów prewencji. Kiedy kobieta zakończyła rozmowę do toalety wtargnął mężczyzna, do którego wezwała Policję. Mężczyzna wyciągnął z kieszeni nóż i zażądał wydania pieniędzy. Gdy do toalety wszedł klient, kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi sprawcy i uciekła na zewnątrz. Po chwili nadjechał policyjny radiowóz. Napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. U 33-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował go na dwa miesiące. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany w celi
  • Zabezpieczony nóż
  • Zatrzymany w policyjnym radiowozie
Powrót na górę strony