Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wiózł rodzinę i wjechał do rowu

Data publikacji 16.07.2015

Policjanci z Brwinowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wjechał do rowu i naraził na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swoją rodzinę. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Na szczęście pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń, choć głupota i brawura kierowcy mogły doprowadzić do tragedii.

We wtorek późnym popołudniem dyżurny komisariatu w Brwinowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Czubin w rowie znajduje się samochód. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, przy samochodzie zastali kobietę wraz z trójką dzieci w wieku od 3 do 10 lat, jednak nikogo  za kierownicą nie było. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca udał się do pobliskich domów po pomoc.

W chwili kiedy mężczyzna wrócił na miejsce zdarzenia, policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Potwierdziły to badania, które wykazały blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 32-latek przyznał, że to on kierował samochodem i, że przed jazdą spożył kilka piw. Jak się później okazało, kierujący nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osób znajdujących się pod jego opieką. 32-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony