Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z dopalaczami

Data publikacji 16.07.2015

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali pięć osób podejrzewanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu dopalaczy. Wśród zatrzymanych są m.in. właściciele firmy oraz sprzedawca. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli blisko 400 opakowań różnego rodzaju substancji.

Policjanci prowadzili działania 13 i 14 lipca br. W trakcie przeszukania jednego z punktów handlowych zabezpieczyli substancje, które były badane przez biegłych w czerwcu br. Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że produkty te zawierały związki, które w myśl znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii są zabronione. Nowelizacja weszła w życie 1 lipca 2015 r. i rozszerzyła katalog środków uznawanych za narkotyki o 114 nowych substancji.

Kaliscy policjanci podczas przeszukania placówki handlowej oraz miejsc zamieszkania sprzedawcy, a także jednego z właścicieli firmy, zabezpieczyli łącznie 388 opakowań różnego rodzaju „talizmanów”, które były przygotowane do sprzedaży. Wstępne badanie narkotestem kilku próbek wykazało obecność THC (tetrahydrocannabinol), który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany.

W tej sprawie zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 19 do 54 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty. 19-letni sprzedawca usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie, natomiast trzej współwłaściciele firmy wprowadzania do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi kara od lat 2 do 12 pozbawienia wolności.

Piąta z osób, 34-letni kaliszanin, zatrzymany w trakcie interwencji publicznej usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z dopalaczami

Pobierz plik Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z dopalaczami (format mp4 - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony