Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci oddali krew potrzebującym

Data publikacji 16.07.2015

Policjanci z Wałbrzycha zorganizowali akcję oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W ostatnich dniach coraz częściej słychać apele dotyczące niedoboru krwi, dlatego funkcjonariusze wyszli z inicjatywę i oddali krew. Kilka litrów tego ratującego życie „leku” trafi do potrzebujących w wałbrzyskich lecznicach.

Funkcjonariusze oddali kilka litrów krwi, która zwłaszcza teraz - w okresie wakacji - jest bardzo potrzebna. Pozyskana krew na pewno służyć będzie tym, którzy jej najbardziej potrzebują w wałbrzyskich lecznicach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzeby drugiego człowieka. Policjanci zapewniali, że ta inicjatywa nie była jedyną z ich strony. Podkreślali, że nie tylko chcą dbać o bezpieczeństwo ludzi, ale również – poprzez akcję oddawania krwi - chcą przyczynić się do ratowania ludzkiego życia.

Wcześniej, jeszcze przed wakacjami, podobną akcję zdawania krwi przeprowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Akcja odbyła się w pomieszczeniach klubowych honorowych dawców krwi. Jak zawsze krew trafiła do placówek medycznych, które następnie przekazały ją  osobą najbardziej potrzebującym.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Wałbrzyscy policjanci oddali krew potrzebującym
  • Wałbrzyscy policjanci oddali krew potrzebującym
  • Wałbrzyscy policjanci oddali krew potrzebującym
Powrót na górę strony