Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel niebezpieczną substancją

Data publikacji 16.07.2015

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel środkami odurzającymi. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzn kryminalni zabezpieczyli łącznie 19 gramów zielonego suszu, część tych środków była zapakowana w torebkę foliową z etykietą Mocarz. Za handel środkami odurzającymi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę do szpitala trafiły dwie osoby z podejrzeniem zatrucia substancją narkotyczną. Pracujący nad tą sprawą policjanci szczegółowo analizowali zebrane informacje i na tej podstawie wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z handlem środkami odurzającymi.

Wczoraj wieczorem kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 23 lat podejrzewanych o wprowadzenie do obrotu środków odurzających. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli łącznie 19 gramów suszu roślinnego, który zapakowany był w woreczki z etykietą Mocarz. Substancja zostanie szczegółowo przebadana przez biegłych. Mundurowi będą również ustalali czy nie mieliśmy do czynienia z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tej sprawy. Za handel środkami odurzającymi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ic)

Powrót na górę strony