Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane 2 osoby związane z dopalaczami

Data publikacji 15.07.2015

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwie osoby handlujące dopalaczem o nazwie Mocarz. Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani o handel dopalaczami to małżeństwo z Gniezna. 14 lipca zostali przesłuchani, a śledczy przedstawili im zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Do zdarzenia doszło w 13 lipca. Wówczas to pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego mężczyzny. Okazał się nim 40-letni gnieźnianin, który został przewieziony na miejscowy SOR. Jak ustalono, pacjent najprawdopodobniej zażył środek o nazwie Mocarz. Z objawami zatrucia dopalaczami został przewieziony na oddział toksykologii do szpitala w Poznaniu.

Tego samego dnia do szpitala trafiły jeszcze dwie inne osoby: 18-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna, mieszkańcy Gniezna, którzy również zażywali dopalacze. Ustalono, że mężczyzna zażywał środek o nazwie Mocarz, kobieta nie potrafiła określić, co zażywała.

Policjanci kryminalni od razu przystąpili do działania. Zebrane w tej sprawie informacje pozwoliły na zatrzymanie kobiety i mężczyzny handlującymi tymi substancjami. Łącznie stróże prawa znaleźli 41,5 grama substancji o nazwie Mocarz, oraz ponad 11 500 złotych pochodzących prawdopodobnie z handlu dopalaczami. Zabezpieczone specyfiki trafiły do badań laboratoryjnych.

Zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / ic)

  • Zatrzymane 2 osoby związane z dopalaczami
Powrót na górę strony