Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek z "bogatą" przeszłością zatrzymany przez Policję

Data publikacji 28.02.2006

16-letni Kamil N. - mieszkaniec Chełma został zatrzymany przez policjantów. Chłopak pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie kradzieże, rozboje i pobicia. Jego ofiarami byli w większości szkolni koledzy. Wykorzystując swoją fizyczną przewagę i brutalność bił ich, a następnie kradł telefony pieniądze i inne wartościowe rzeczy. 27 lutego br. 16-latek został zatrzymany.

Policyjne akta dotyczące Kamila N. i jego konfliktów z prawem liczą już kilka tomów. Na przestępczą ścieżkę wkroczył pod koniec 2004r. Jego ofiarami byli głównie szkolni koledzy. Był brutalny, bił i straszył rówieśników. Kradł głównie telefony komórkowe, pieniądze, czasami ubrania. We wrześniu 2004r. zaatakował 14-latka. Spodobała mu się koszulka, w której chodził kolega. Kiedy spotkał się ze sprzeciwem, siłą ściągnął z niego bluzkę, a później wepchnął mu głowę do pisuaru. W sierpniu 2005r. pobił nieletniego i ukradł mu skuter. Po zatrzymaniu przez policjantów stwierdził, że miał ochotę się przejechać. Tylko część tych wszystkich zdarzeń była zgłaszana na Policję. Ofiary doskonale znały sprawcę. W obawie przed zemstą Kamila nie mówiły nikomu o tym, co ich spotkało.

To kilka z ostatnich zdarzeń, w których 16-latek brał udział:
- 16 stycznia 2006r. z jednego ze sklepów przy ul. Powstańców Warszawy w Chełmie wyciągnął młodego chłopaka i doprowadził do pobliskich garaży. Tam wyciągnął nóż i przystawił do szyi pokrzywdzonego. Zażądał wydania pieniędzy. Po przeszukaniu kieszeni skradł 100 zł.
- w nocy 27 lutego br. przy ul. Nowy Świat nieletni wraz z drugim mężczyzną zapukali do jednego z mieszkań. Zażądali od 59-letniego mieszkańca wydania papierosów. Gdy ten odmówił, wyłamali drzwi i spenetrowali mieszkanie. Nic nie skradli.
- tej samej nocy przy ul. Grota - Roweckiego 16-latek zaatakował 48-letniego mężczyznę. Grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzony bronił się, w trakcie szamotaniny sprawcy zniszczyli mu spodnie i kurtkę. Nic nie skradli.

Wczoraj chłopak został zatrzymany w jednym z mieszkań przy ul. Lubelskiej. Dzisiaj umieszczony został w Zakładzie Poprawczym w Dominowie.
Powrót na górę strony