Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa

Data publikacji 17.07.2015

Krakowscy policjanci namierzyli kolejne osoby powiązane z procederem handlu dopalaczami. Tym razem zatrzymani zostali prawdopodobni producenci dopalaczy. Zabezpieczono prekursor do produkcji dopalaczy, marihuanę, amfetaminę, gotowe już dopalacze , odczynniki chemiczne mogące służyć do produkcji dopalaczy a także broń.

Działania wykrywcze policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie tym razem ukierunkowane zostały na proces produkcji dopalaczy – policjanci rozpracowujący środowiska osób powiązanych z nielegalnym procederem namierzyli miejsce, w którym mogły być produkowane takie produkty. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tam - w prymitywnych warunkach - mieszano substancje chemiczne, a następnie z otrzymanych ekstraktów konfekcjonowano dopalacze. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli prekursor do wytwarzania dopalaczy, różnego rodzaju odczynniki chemiczne a także kilkadziesiąt opakowań gotowych produktów.

Zabezpieczone przez policjantów substancje trafiły do szczegółowych badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Odnaleziona została także broń – w tym gładkolufowa, gazowa, naboje, kije, kominiarki, maska przeciwgazowa, ponad 200 woreczków z zapięciem strunowym.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze Komisariatu 1 Policji w Krakowie ujawnili także kluczyki do samochodu, które – jak ustalili – zostały jakiś czas temu skradzione obcokrajowcowi przebywającemu turystycznie w Krakowie.

Do sprawy, pod zarzutem wytwarzania środków psychoaktywnych, zatrzymanych zostało 5 osób, jedna z nich, dodatkowo, okazała się poszukiwana

Postępowanie w sprawie wytwarzania środków psychoaktywnych prowadzą policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

(KWP w Krakowie / ic)

  • Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa
  • Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa
  • Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa
  • Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa
  • Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa
  • Produkcja dopalaczy w centrum Krakowa
Powrót na górę strony