Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dopalacze ukryto w sklepowej skrytce

Wspólna akcja policji i pracowników powiatowej stacji sanitarnej doprowadziła do zabezpieczenia 25 sztuk opakowań z substancjami niewiadomego pochodzenia tzw. dopalaczami. Zabronione prawem produkty były ukryte w specjalnej przygotowanej do tego skrytce w ściance działowej. W ręce policjantów wpadł sprzedawca i dwie osoby, które zakupiły nieznany specyfik. Ujawniony i zabezpieczony produkt zostanie poddane teraz szczegółowym badaniom.

Wczoraj policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową z Woli i Komendy Stołecznej Policji, wspólnie z pracownikami państwowej powiatowej inspekcji sanitarnej skontrolowali sklep w dzielnicy, w związku z podejrzeniem, że mogą tam znajdować się tzw. dopalacze. Kiedy policjanci dostali się do wnętrza sklepu, z pozoru nic nie wzbudzało podejrzeń, co do tego, że może tam dochodzić do przestępczego procederu. Dopiero dokładny ogląd pomieszczeń pozwolił na odkrycie specjalnej skrytki, w której trzymane były zabronione prawem produkty.

W ściance działowej były ukryte opakowania z różnymi substancjami. Zostały one zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Eksperci z komendy stołecznej Policji sprawdzają teraz, czy są to substancje objęte zakazem wprowadzania do obrotu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również środki finansowe w kwocie blisko 3 tysięcy złotych.

Wczorajsze działania miały również na celu ochronę życia i zdrowia osób nabywających te substancje. Policjanci skoncentrowali swoje działania tak, aby ustalić osoby dokonujące ich zakupu. Precyzyjnie zaplanowana akcja pozwoliła na ujawnienie dwóch osób kupujących. 38 i 32-latek zostali już przesłuchani, a ujawnione przy nich środki zostały zabezpieczone do dalszych badań. W policyjnym areszcie przebywa natomiast 23-latek, który sprzedawał produkty. Jeszcze dzisiaj o jego dalszym losie zadecydują śledczy.

(KSP / ic)

Film Dopalacze ukryto w sklepowej skrytce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dopalacze ukryto w sklepowej skrytce (format flv - rozmiar 8.44 MB)

Powrót na górę strony