Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim

Data publikacji 17.07.2015

Sępoleńscy policjanci obchodzili 96. rocznicę powstania Policji Polskiej. Na uroczystość przybyła Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki. Podczas obchodów 36 policjantów awansowano na wyższe stopnie służbowe. Dla mieszkańców zorganizowano w komendzie drzwi otwarte.

Sępoleńscy policjanci obchodzili Święto Policji, które przypada na dzień 24 lipca. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godz. 10.00 na placu przy Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

W wydarzeniu, oprócz policjantów i pracowników jednostki, udział wzięła Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki oraz władze samorządowe, przedstawiciele służb, instytucji i urzędów, a także mieszkańcy powiatu. Nie zabrakło też emerytów i rodzin policjantów.

Akademię rozpoczęto od złożenia meldunku Pani Minister Teresie Piotrowskiej przez dowódcę uroczystości. W wystąpieniu, otwierający uroczystość, Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Krzysztof Różański dziękował policjantom i pracownikom komendy za trud włożony w codzienną służbę i pracę oraz życzył dalszych sukcesów.

Następnie po odczytaniu rozkazów Pani Minister wraz z Komendantem Wojewódzkim wręczyli akty mianowania wszystkim awansowanym na wyższe stopnie policyjne. W 96. rocznicę powstania Policji Polskiej nominacje otrzymało 36 funkcjonariuszy.

W trakcie uroczystości policjanci oraz pracownicy cywilni otrzymali wiele podziękowań i życzeń od przybyłych gości. Uroczystość zakończyła się wspaniałym koncertem przygotowanym przez Młodzieżową Orkiestrę przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. pod batutą Marcina Kukowskiego.

Po oficjalnej części uroczystości, policjanci zaprezentowali stoisko konsultacyjno–informacyjne, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt policyjny, oznakować rower, wykonać sobie "pamiątkowe" odbitki linii papilarnych czy przymierzyć alkogogle.

(KWP w Bydgoszczy / ic)

  • Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim
  • Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim
  • Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim
  • Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim
  • Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim
  • Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim
Powrót na górę strony