Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tysiąc tabletek ekstazy ukryte w zakupach spożywczych

Data publikacji 18.07.2015

Blisko tysiąc tabletek ekstazy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego z KWP w Lublinie. Taką ilość substancji psychotropowych przewoziło renault laguną czterech mieszkańców Lublina w wieku 21, 32, 33 i 35 lat. Część nielegalnego towaru ukryta była w torbie z zakupami w pudełkach z kaszą, kolejna część znajdowała się luzem pomiędzy cukierkami. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło wczoraj na ul. Hutniczej w Lublinie. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali renault lagunę, którą podróżowało czterech mężczyzn. Są to mieszkańcy miasta w wieku 21, 32, 33 i 35 lat. W trakcie przeszukania pojazdu kryminalni znaleźli blisko 1000 tabletek ekstazy. Część tych substancji psychotropowych  schowana była w torbie ze spożywczymi zakupami – w pudełkach po kaszy. Kolejne tabletki policjanci znaleźli leżące luzem pomiędzy cukierkami w pudełku.

Nielegalny towar został zabezpieczony i oddany do badania w Laboratorium Kryminalistycznym KWP. Badania potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy.

Cała czwórka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Jeden z mężczyzn – 21-latek jest znany policji, ma na koncie przestępstwa przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu, a także czynną napaść na funkcjonariusza czy przestępstwa narkotykowe.

Dziś zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Wkrótce mężczyźni odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Lublin / mb)

Powrót na górę strony