Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na „MASTER TRUCK”

Data publikacji 21.07.2015

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu uczestniczyli w zlocie tuningowanych samochodów ciężarowych. Zlot odwiedziło kilkanaście tysięcy osób z kraju i zza granicy. Jak co roku, funkcjonariusze z Opola na swoim stoisku propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy.

Za nami 11 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK”. Miłośnicy samochodów ciężarowych spotkali na terenie Autodromu – Lotniska w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Oficjalne rozpoczęcie Zlotu odbyło się na scenie głównej, a w jego inauguracji udział wziął między innymi mł. insp. Władysław Trzaskawski - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu.

Podczas zlotu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu  licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali specjalistyczny sprzęt służbowy. Był między innymi radiowóz wypadkowy APRD (ambulans pogotowia ruchu drogowego) i motocykl policyjny. Publiczność mogła zobaczyć sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia drogowego oraz otrzymać materiały profilaktyczno-edukacyjne.

Na głównej scenie opolscy policjanci przeprowadzili konkursy profilaktyczne, a na trasie rowerowej konkursy sprawnościowe. Podczas zabawy i konkursów funkcjonariusze promowali między innymi idee znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drodze, trzeźwości wśród kierujących i doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ponieważ nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych ludzi, w czasie zlotu policjanci zaprezentowali kolejną edycję kampanii pn. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Kampania ma zachęcić kierowców do trzeźwości, a pasażerów do współodpowiedzialności za bezpieczną jazdę. W trosce o powracających do domu policjanci przeprowadzali też kontrolne badania stanu trzeźwości.

Podczas uroczystej galii kończącej 11 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK” mł. insp. Władysław Trzaskawski - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu wręczył puchar kierowcy pojazdu ciężarowego MAN (Indian Summer), który swoim wyglądem wyróżnił się w tegorocznym zlocie.

(KWP w Opolu / mg)

 • mł.insp.Władysław Trzaskawski z Organizatorem zlotu Andrzejem Wachowskim
 • Publiczność przy stoisku policyjnym
 • Publiczność przy stoisku policyjnym
 • Publiczność przy stoisku policyjnym
 • Publiczność przy stoisku policyjnym
 • Publiczność przy stoisku policyjnym
 • mł. insp. Władysław Trzaskawski wręcza puchar kierowcy pojazdu ciężarowego MAN-Indian Summer
 • Młodzież z klasy policyjnej pomaga w konkursie ruchu drogowego
 • Konkurs na scenie
 • Zdjęcie zbiorowe uczestników konkursu
 • Publiczność przy stoisku policyjnym
Powrót na górę strony