Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli duże ilości dopalaczy

Data publikacji 21.07.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zabezpieczyli duże ilości środków zagrażających życiu i zdrowiu. Dopalacze zostały zabezpieczone w jednym z częstochowskich sklepów oraz u dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się ich wprowadzaniem do obrotu. Śledczy zabezpieczyli również ponad tysiąc sztuk przygotowanych do sprzedaży dopalaczy, a także woreczki z prawie 400 gramami środka do przerobienia na działki.

Policjanci z Częstochowy zatrzymali trzy osoby mające związek z wprowadzaniem do obrotu dużej ilości różnego rodzaju środków zagrażających życiu i zdrowiu wielu osób. W trakcie kontroli jednego ze sklepów, śledczy zabezpieczyli dopalacze oraz zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który zajmował się ich sprzedażą.

Dalsze czynności doprowadziły do dwóch 23-letnich mieszkańców Częstochowy, którzy dostarczali dopalacze do sklepu. W trakcie przeszukania mieszkań i i innych pomieszczeń, śledczy ujawnili duże ilości dopalaczy oraz przedmioty do ich przerabiania i wprowadzania do obrotu. Mundurowi zabezpieczyli także 4 woreczki z zielonym suszem w ilości około 1,5 kilograma, prawie 1000 saszetek przygotowanych do sprzedaży jako "środek czyszczący" dopalaczy, dwa woreczki z "kryształkami" w ilości 330 gramów, 4 tysiące naklejek i woreczków do przygotowania dopalaczy do sprzedaży oraz 8 wag. Dodatkowo u jednego z zatrzymanych zabezpieczono 39 gramów marihuany, a także 46 gramów innego środka zakazanego ustawą o narkomanii.

Częstochowianie usłyszeli już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa poprzez wprowadzenie do obrotu wielu środków szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób. Dodatkowo jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zabezpieczone produkty i substancje zostały przekazane do badań laboratoryjnych.

(KWP w Katowicach / mg)

  • Zabezpieczone dopalacze
  • Zabezpieczone dopalacze
  • Zabezpieczone dopalacze
  • Zabezpieczone dopalacze
  • Zabezpieczone dopalacze
  • Zabezpieczone dopalacze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.2 MB)

Powrót na górę strony