Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukryli narkotyki w kremie czekoladowym

Data publikacji 21.07.2015

Dwóch mieszkańców Łęcznej wpadło w ręce policjantów - w pojeździe, którym podróżowali, funkcjonariusze CBŚ z Chełma i łęczyńscy policjanci znaleźli haszysz i marihuanę. Młodzi mężczyźni myśleli, że przechytrzą funkcjonariuszy i policyjnego psa, ukrywając narkotyki w słoikach z kremem czekoladowym i obsypując pieprzem. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15.00 w Łęcznej. Łęczyńscy policjanci wspólnie z kolegami z CBŚP z Chełma zatrzymali samochód osobowy  marki BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna podróżował ze swoim 19-letnim kolegą, również mieszkańcem Łęcznej. W trakcie kontroli mężczyźni zachowywali się nerwowo. Policjanci postanowili sprawdzić, co było powodem zdenerwowania.

Podczas przeszukania pojazdu w bagażniku mundurowi ujawnili torbę podróżną, a w niej słoiki z kremem czekoladowym. W środku ukryte były pakiety owinięte w folię i obsypane pieprzem. Po przeprowadzonym badaniu testerem narkotykowym okazało się, że są to środki odurzające. Funkcjonariuszom w prowadzonych czynnościach pomagał policyjny pies do wyszukiwania zapachu narkotyków.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów haszyszu i blisko 20 gramów marihuany. Ponadto zabezpieczono 40 tabletek zawierających substancje psychotropowe. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony