Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie

Data publikacji 21.07.2015

Dwóch funkcjonariuszy wskoczyło do Narwi widząc jak ze szczytu mostu kolejowego rzucił się do rzeki młody mężczyzna. 38-latek został wyciągnięty przez funkcjonariuszy na brzeg, gdzie trafił pod opiekę pogotowia.

Wczoraj przed godziną 20:00 dyżurny ostrołęckiej komendy skierował jeden z patroli na most kolejowy w Ostrołęce. Powodem interwencji był mężczyzna, który miał się znajdować na samym szczycie metalowej konstrukcji mostu, najwyraźniej zamierzając skoczyć do rzeki.

Wraz z policjantami na miejsce skierowano także inne służby ratunkowe. Mężczyzna nie reagował na próby nawiązania kontaktu. W pewnym momencie wstał i skoczył z wysokości kilkudziesięciu metrów do Narwi. Policjanci zbiegli na dół, by po chwili wskoczyć do rzeki. Po około 200 metrach dopłynęli do mężczyzny i dotransportowali go na płytszą wodę. Na brzegu czekał już dzielnicowy i ratownik medyczny z pogotowia ratunkowego, który udzielił pierwszej pomocy medycznej 38-latkowi.     

Policjanci, którzy uratowali mężczyznę, na co dzień pracują w Wydziale Patrolowym. Służbę pełnią od 12 i 6 lat. Posiadają stopień młodszego ratownika i dlatego też jeden z nich pełnił służby m.in. w patrolach wodnych. Na miano bohaterów zasługują także dwaj chłopcy, którzy zainterweniowali widząc mężczyznę przebywające na szczycie mostu informując dyżurnego Policji.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony