Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście godzin zmuszał kierowcę do określonego zachowania

Data publikacji 21.07.2015

Do policyjnego aresztu trafili wczoraj dwaj mieszkańcy Chełmna, którzy przez kilkanaście godzin groźbą zmuszali właściciela osobowego auta do spełniania ich podróżniczych zachcianek. Przestraszony nastolatek wykonywał ich polecenia i wiózł ich we wskazane miejsca. Ich dalszą " podróż" udaremnili wczoraj policjanci, zatrzymując auto na terenie Osielska. Teraz gromadzony jest materiał dowodowy, który zdecyduje jakie zarzuty mężczyźni usłyszą.

W poniedziałek (20.07.2015 r.) nad ranem, do chełmińskiej komendy przyszła matka 19-latka, która poinformowała dyżurnego, że jej syn nie wrócił do domu. Kobieta oświadczyła, że od kilku godzin nie ma z nastolatkiem nawet kontaktu telefonicznego. W związku z tym, że dotychczas tego typu sytuacje nigdy nie miały miejsca, matka poprosiła o pomoc w jego poszukiwaniach.

Policjanci po otrzymaniu tej informacji rozpoczęli działania mające na celu ustalenie miejsca przebywania nastolatka. Ustalili, że w niedzielę wieczorem do przebywającego na terenie jednego z parkingów w Chełmnie kierowcy volkswagena podbiegł nieznany mężczyzna i po krótkiej rozmowie obaj wsiedli do auta odjeżdżając z parkingu.

W związku z tą sytuacją dyżurny przekazał informacje do sąsiednich jednostek. Wczoraj po południu na drodze w Osielsku pod Bydgoszczą doszło do zatrzymania poszukiwanego pojazdu. Wewnątrz auta, oprócz 19-latka, znajdowały się jeszcze dwie osoby. Byli to mężczyźni w wieku 25 i 26 lat (obaj są mieszkańcami Chełmna). Właściciel auta został przesłuchany. Z jego relacji wynika, że groźbą został zmuszony do określonego zachowania. W związku z tym faktem obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie przebywają do chwili obecnej.

Śledczy gromadzą materiał dowodowy mający na celu ustalenie, między innymi, w jakich miejscach mężczyźni przebywali oraz czy w trakcie podróży nie popełnili jeszcze innych przestępstw. Jeśli potwierdzi się, że 19-latek został zmuszony przemocą i groźbą do określonego zachowania, zatrzymanym może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony