Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czech zatrzymany za kradzież samochodu

Data publikacji 22.07.2015

Policjanci z Głubczyc zatrzymali 53-letniego obywatela Czech. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież samochodu. Policjanci podejrzewają go również o inne przestępstwa. Według funkcjonariuszy mężczyzna ukradł w Głogówku karty bankomatowe i wypłacił pieniądze z konta pokrzywdzonego. Może mu teraz grozić do 10 lat więzienia.

W środę (15 lipca br.) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego głubczyckiej komendy zatrzymali do kontroli na terenie miasta osobowego opla na czeskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 53-letni Czech. Policjanci sprawdzili pojazd w policyjnej bazie danych. Szybko okazało się, że auto zostało skradzione na terenie Czech w maju tego roku. Mężczyzna został zatrzymany. Po przeszukaniu samochodu, którym się poruszał mężczyzna, a jego aucie znaleziono łom, łamaki oraz inne przedmioty, które mogły służyć do włamań. Zabezpieczono także laptopa i pieniądze.

Pracujący nad sprawą policjanci podejrzewają, że 53-latek wcześniej na terenie Głogówka ukradł plecak z dokumentami i kartami bankomatowymi. Później za ich pomocą wypłacał pieniądze z bankomatu. Straty pokrzywdzony oszacował na 1 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty związane z kradzieżą samochodu, kart bankomatowych, a także kradzież pieniędzy z konta. 53-letni obywatel Czech przyznał się do zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Polscy policjanci po przesłuchaniu mężczyzny przekazali go funkcjonariuszom z  Republiki Czeskiej.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony