Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zuchwałego napadu na kantor

Data publikacji 22.07.2015

Policjanci z z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwały napad na kantor. 37-letni mężczyzna rozbił łomem szybę oraz wyłamał drzwi do kantoru, a następnie zagroził kasjerce pobiciem i skradł pieniądze. Zaledwie kilkadziesiąt godzin po napadzie, sprawca rozboju został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.

14 lipca około godziny 9:15 do jednego z częstochowskich kantorów wtargnęli dwaj zamaskowani kominiarkami mężczyźni. Jeden z nich używając łomu rozbił szybę, a następnie wyważył drzwi do pomieszczenia kasjera. Po wejściu do środka zagroził łomem kasjerce, a następnie skradł znajdujące się w środku pieniądze. Zaledwie trzy dni zajęło policjantom z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu ustalenie jednego z napastników.  Mężczyzna był znany policjantom w związku z szeregiem wcześniej popełnianych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

37-letni częstochowianin usłyszał zarzut rozboju popełnionego w recydywie i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Ustalenie drugiego z napastników jest tylko kwestią czasu.

Za zgodą  prokuratury w Częstochowie publikujemy  nagranie monitoringu z napadu na kantor.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Napad na kantor - materiał z monitoringu

Pobierz plik Napad na kantor - materiał z monitoringu (format mp4 - rozmiar 7.51 MB)

Powrót na górę strony