Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 22.07.2015

Policjanci z Wrocławia wspólnie z wołowskimi funkcjonariuszami pionu kryminalnego namierzyli i zlikwidowali na terenie Dolnego Śląska nielegalną plantację konopi. W sumie ujawniono i zabezpieczono 84 krzewy, które znajdowały się na terenach leśnych powiatu wołowskiego w gminie Wińsko.

Wspólne działania policjantów z powiatu wołowskiego i funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wymierzone w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zlikwidowania nielegalnej plantacji konopi. Do realizacji doszło po tym, jak wcześniej policjanci, prowadząc działania operacyjne, ustalili, że w pobliżu jednej z miejscowości w gminie Wińsko na terenie leśnym prowadzona jest sporych rozmiarów uprawa konopi. Realizowane dalej czynności potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy, co skutkowało zlikwidowaniem plantacji. W sumie zabezpieczono łącznie 84 krzewy.

Obecnie policjanci z Wołowa w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności całej sprawy.

Przypomnijmy, że uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony