Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na szlaku rowerowej pielgrzymki

Data publikacji 22.07.2015

Od poniedziałku przemierzają rowerami trasę na Jasną Górę policjanci z lubelskiego garnizonu. Pomimo upałów i zmęczenia pątnicy pokonują kilometry, by w piątek dojechać do celu. W Częstochowie wezmą udział we mszy św. z okazji Święta Policji.

III Rowerowa Pielgrzymka Policjantów na Jasną Górę wyruszyła w poniedziałek. Wcześniej funkcjonariusze wzięli udział we mszy świętej odprawionej w lubelskiej archikatedrze. Nad grupą około 30 pielgrzymów – policjantów, pracowników i ich rodzin czuwa kapelan lubelskiej policji ks. Bogdan Zagórski.

Jak relacjonują uczestnicy pielgrzymki, nie jest to łatwa wyprawa. Pierwsze dni pielgrzymowania na Jasną Górę postawiły przed nimi wyjątkowego przeciwnika. Nie był nim doskwierający upał, ani wyjątkowe zmęczenie towarzyszące szczególnie pierwszemu, najdłuższemu dniu wyprawy. Przeciwnik był niewidoczny, lecz wszechobecny i konsekwentny w działaniu. Był nim frontalny wiatr atakujący ze wszystkich stron słabości na trasie.

Przerwy w pokonywaniu trudności na trasie etapu bałtowskiego wymuszał nie tylko ten nieprzejednany przeciwnik, ale także zdrowy rozsądek karzący tego upalnego dnia uzupełniać  niezbędne dla zdrowia płyny i wkradające się z każdym kilometrem w mięśnie nóg zmęczenie.

Nic jednak nie skradło uczestnikom zwykłej radości wspólnego przeżywania tego, co stanowi esencję podróży, ekscytacji w poznawaniu nowego, oczekiwania na to, co kryje się za każdym kolejnym zakrętem. Wiatr nie mógł ich pokonać– sit Deus pro nobis quis contra nos? („Jeśli Bóg jest z nami, któż przeciwko nam?”).

(KWP w Lublinie / mw)

  • Policjanci na szlaku rowerowej pielgrzymki
  • Policjanci na szlaku rowerowej pielgrzymki
  • Policjanci na szlaku rowerowej pielgrzymki
  • Policjanci na szlaku rowerowej pielgrzymki
Powrót na górę strony