Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobietę z dzieckiem zaskoczyła nawałnica. Pomogli policjanci

Data publikacji 22.07.2015

Dwaj policjanci z Kruszwicy pomogli mieszkance gminy i jej dziecku dostać się do domu. Kobietę z ośmiomiesięczną córką w wózku zaskoczyła niedzielna ulewa. Kobieta miała szczęście. W porę na jej drodze znaleźli się policjanci.

Patrol z Komisariatu Policji w Kruszwicy w niedzielne popołudnie (20.07.2015 r.) brał udział w zabezpieczeniu festynu w miejscowości Popowo. Tego właśnie dnia, jak wszyscy wiemy, pogoda zmieniła się na tyle szybko i radykalnie, by przerodzić się w gwałtowną, burzową nawałnicę z silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Podczas jazdy radiowozem mundurowi zauważyli na środku drogi kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach. Pogoda całkowicie ją zaskoczyła i przeszkodziła w spacerze. Policjanci natychmiast interweniowali.

Trwająca nawałnica utrudniała im wyjście z pojazdu, bo silny wiatr i ulewa uniemożliwiały choćby otwarcie drzwi samochodu. Gdy się to udało, pomogli kobiecie i jej ośmiomiesięcznemu dziecku wsiąść do środka. Zapewnili jej bezpieczeństwo. Tak szybko na ile to było możliwe, przy gwałtownych warunkach pogodowych, przemieszczali się radiowozem. Nie mogli przeczekać, aż nawałnica minie, bo dziecko dygotało z zimna i zarówno matka, jak i policjanci obawiali się, aby nie doszło do wyziębienia organizmu u dziewczynki. Patrolowi udało się zawieźć całkowicie przemoczonych i przerażonych pasażerów do miejsca zamieszkania.

(KWP w Bydgoszczy / mg)


 

Powrót na górę strony