Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa opiekowała się 4-letnią córką na kąpielisku - dziecko o mały włos nie utonęło

Data publikacji 22.07.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali na jednym z kąpielisk młodą kobietę, która mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie „opiekowała się” swoją 4-letnią córeczką. W trakcie kąpieli dziewczynka w pewnym momencie zaczęła się topić, a następnie jej ciało znalazło się już pod lustrem wody. Na szczęście jedna z osób widząc znajdujące się bez ruchu pod wodą dziecko, niezwłocznie wyciągnęła je na powierzchnię, a następnie podjęła czynności ratunkowe, które spowodowały, że dziewczynka odkrztusiła wodę i zaczęła oddychać. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnicy otrzymali informację o nietrzeźwej matce, mającej przebywać z kilkuletnią córką na jednym z kąpielisk. Po przybyciu na miejsce policjanci z Referatu Prewencji potwierdzili ten fakt. Okazało się, że 26-latka mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie „sprawowała opiekę” nad swoją 4-letnią córeczką. Ponadto z relacji świadków wynikało, że chwilę wcześniej kobieta pozostawiła w wodzie bez nadzoru swoje dziecko, które zaczęło się topić. Reakcja jednej z pań, która przebywała na kąpielisku spowodowała, że nie doszło do tragedii. Kobieta widząc znajdującą się bez ruchu pod wodą dziewczynkę, niezwłocznie wyciągnęła ją na powierzchnię, a następnie podjęła czynności, które spowodowały, że poszkodowana odkrztusiła wodę i zaczęła oddychać. Na szczęście nie doszło do tragedii. Dziecko zostało doprowadzone do punktu medycznego.

W związku z całą sytuacją matka 4 - latki została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dziewczynka została przekazana przybyłym na miejsce dziadkom. W trakcie wyjaśnień 26 -latka tłumaczyła, że „tylko na chwilę straciła z oczu swoją córeczkę”.

Przypomnijmy, że za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony