Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne oszustwo przy wynajmowaniu apartamentów, tym razem w Sopocie

Data publikacji 22.07.2015

Policjanci z Otwocka ponownie apelują o ostrożność przy planowaniu wakacyjnych wyjazdów za pośrednictwem stron internetowych. Z zebranych materiałów wynika, że najprawdopodobniej te same osoby, które za pośrednictwem strony www.apartamentykolobrzeg.org oszukały już ponad 185 osób, odpowiadają za równie fałszywą ofertę znajdującą się pod adresem www.apartamentysopot.biz

Funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie oszustw przy wynajmowaniu wakacyjnych apartamentów.

Tym razem, jak wynika z przeprowadzonych ustaleń, najprawdopodobniej te same osoby, które zamieściły, jak się okazało fałszywą informację o wynajmowaniu apartamentów w Kołobrzegu, odpowiadają za zamieszczenie strony www.apartamentysopot.biz, za pośrednictwem której oferują wynajem apartamentów w Sopocie.

Liczba poszkodowanych osób, które zapłaciły zaliczki za wypoczynek w Kołobrzegu przekroczyła już 185 osób i wciąż zgłaszają się kolejni poszkodowani.

Obecnie poszkodowanych ofertą z Sopotu jest już 100 osób.

W związku z powyższym policjanci apelują, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź podejrzeń, co do prawdziwości ogłoszeń zamieszczanych na stronach oferujących wynajem lokali w miejscowościach wczasowych bądź prawdziwości innych danych podawanych przez osoby proponujące wynajem lokum, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr tel. (22) 60-41-213, Prokuraturą Rejonową w Otwocku pod nr tel. (22) 719-51-26 bądź z najbliższą jednostką policji.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony