Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol

Data publikacji 22.07.2015

Choć oficjalnie swoje święto Policja obchodzi 24 lipca, blisko 80 policjantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odebrali z rąk nadinsp. Wojciecha Olbrysia, insp. dr. Piotra Bogdalskiego, insp. Marka Walczaka oraz insp. Cezarego Gołoty odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne dwa dni wcześniej. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również wyróżnień nadanych przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Obrony Narodowej i Ministra Edukacji Narodowej.

22 lipca 2015 r. w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się obchody Święta Policji. Wydarzenie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu sztandarowego WSPol oraz KPP w Szczytnie  oraz odegraniem Mazurka Dąbrowskiego.

Najważniejszy punkt wydarzenia – wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne -  poprzedziło przemówienie insp. dr. Piotra Bogdalskiego oraz nadinps. Wojciecha Olbrysia. Komendant-Rektor przywitał wszystkich gości, a także złożył życzenia policjantom i pracownikom Policji, którzy odbierali tego dnia odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Nadinsp. Wojciech Olbryś, w imieniu swoim i Komendanta Głównego Policji, przekazał wyróżnionym policjantom gratulacje oraz najlepsze życzenia. Zastępca Komendanta Głównego Policji podkreślił, jak ważne jest zaangażowanie funkcjonariuszy i pracowników WSPol w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych policjantów oraz mundurowych z innych służb.

Po życzeniach nastąpił długo oczekiwany moment. Z rąk nadinsp. Wojciecha Olbrysia – Zastępcy Komendanta Głównego Policij, insp. dr. Piotra Bogdalskiego – Komendanta-Rektora WSPol, insp. Marka Walczaka – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz insp. Cezarego Gołoty – Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, policjanci kolejno odbierali wyróżnienia.

Odznaczenia nadane przez Prezydenta RP

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych,  Prezydent RP srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczył czworo funkcjonariuszy WSPol. W gronie tym znalazła się insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol, która odznaczenie to odbierze 25 lipca br. podczas Centralnych Obchodów Święta Policji. Odznaczenia wyróżnionym,  w imieniu Prezydenta RP, wręczał Pan Marek Reda – Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji Minister Spraw Wewnętrznych Brązowy Medal za Zasługi dla Policji nadał trzem policjantom, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant” jednemu, Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” trojgu funkcjonariuszom. Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”  odebrało pięciu policjantów WSPol.

Listy gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji

W uznaniu dotychczasowej służby w Policji, a w szczególności dokonań naukowych i wkładu wniesionego zarówno w nauki z dziedziny bezpieczeństwa, jak i rozwój Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także całej formacji Komendant Główny Policji listem gratulacyjnym wyróżnił sześciu policjantów i pracowników WSPol.

Odznaczenie nadane przez Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Edukacji Narodowej

Minister Obrony Narodowej w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju nadał dwóm policjantom WSPol. Brązowy medal, w imieniu Ministra Obrony Narodowej, wręczył  insp. dr. Piotrowi Bogdalskiemu Pan płk. dr hab. Piotr Płonka – Komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Komendant-Rektor otrzymał również z rąk Pani Grażyny Przasnyskiej - Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, nadany przez Ministra Edukacji Narodowej, Medal Komisji Edukacji Narodowej za Szczególne Zasługi Dla Oświaty i Wychowania.

Odznaczenie nadane przez Kapitułę Policyjnego Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi  w Gdyni

Brązową odznakę „Za Zasługi Dla Krwiodawstwa w Policji” w tym roku otrzymał podkom. Andrzej Gidziński – Dowódca Kompanii Sekcji Dowodzenia WSPol.

Podczas uroczystości wręczono  52 funkcjonariuszom WSPol akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Na zakończenie obchodów Święta Policji głos zabrał ponownie insp. dr Piotr Bogdalski. Komendant-Rektor podziękował za wyróżnienia, które tego dnia otrzymał, ale jak stwierdził zapracowali na nie wszyscy policjanci i pracownicy Wyższej Szkoły Policji, a on z racji pełnienia funkcji został tymi medalami wyróżniony.

Odznaczenia, akty mianowania – czy to wszystko?

Święto Policji w Wyższej Szkole Policji to nie tylko wręczanie odznaczeń i awansów. To również dzień, w którym w szczególny sposób wspominamy tych, których z nami nie ma, którzy poświęcili swoje życie ratując drugiego człowieka, którzy zginęli walcząc za ojczyznę. Ofiarność i bohaterstwo funkcjonariuszy tradycyjnie uczczono złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej.

W obchodach Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie udział wzięli m.in. przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Duchowieństwa, Nadleśnictwa, byli komendanci WSPol oraz KPP w Szczytnie, a także policjanci z KPP w Szczytnie, którzy tego dnia wspólnie z kolegami ze szczycieńskiej Uczelni odbierali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

(WSPol / mg)

  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
  • Odznaczenia i awanse – Święto Policji w WSPol
Powrót na górę strony