Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 23.07.2015

Ponad 1700 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Szamotułach podczas przeszukania terenu przy posesji, która była zlokalizowana na terenie powiatu nowotomyskiego. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej uprawy szacowana jest na około 700 tys. złotych. Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane w tej sprawie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Szamotulscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli w posiadanie informacji na temat nielegalnej plantacji marihuany. Gdy kryminalni zebrali niezbędne materiały przeprowadzili działania wymierzone w osoby trudniące się uprawą i wytwarzaniem substancji odurzających.

20 lipca br. we wczesnych godzinach porannych policjanci wkroczyli na wytypowaną posesję na terenie powiatu nowotomyskiego. 31-letni mieszkaniec był bardzo zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy. Potwierdziły się informacje, że znajduje się tam nielegalna uprawa znacznych rozmiarów.

W  tunelu foliowym za zabudowaniami, na specjalnie przygotowanych do tego poletkach uprawiane były konopie. W każdym z nich posadzonych było od kilkudziesięciu do kilkuset krzewów. Plantacja wyposażona była w systemy wentylacyjne, zbiorniki służące do nawadniania oraz urządzenia służące do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli ponad 1700 krzewów konopi w różnym stadium wzrostu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej uprawy szacowana jest na około 700 tys. złotych.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, 31-letniego mieszkańca posesji przy której znajdowała się plantacja oraz 26-letniego mieszkańca powiatu szamotulskiego, który jest podejrzewany o bezpośredni udział w przygotowaniu uprawy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, m.in. za uprawę konopi indyjskich oraz handel narkotykami. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 8 lat więzienia. Decyzją sądu 26-latek trafił do aresztu, natomiast starszy mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Zlikwidowana plantacja marihuany
  • Zlikwidowana plantacja marihuany
  • Zlikwidowana plantacja marihuany
  • Zlikwidowana plantacja marihuany

Film Zlikwidowana plantacja marihuany

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format mp4 - rozmiar 6.06 MB)

Powrót na górę strony