Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podwójne uderzenie w podziemie narkotykowe

Data publikacji 23.07.2015

Małopolscy policjanci uderzyli w narkobiznes. Zabezpieczono w sumie ponad 3 tys. porcji marihuany, 500 działek amfetaminy, broń palną i ostrą amunicję. Do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby w wieku od 25 do 37 lat.

Wczoraj (22.07) po południu policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową krakowskiej komendy miejskiej  przeprowadzili realizację zatrzymania dilerskiej pary. W Wieliczce, gdzie w drodze dochodzenia wytypowano przestępczą parę, miały znajdować się poporcjowane, gotowe do sprzedaży działki narkotyków. Trop okazał się strzałem w dziesiątkę.  31-letni mężczyzna oraz jego 37-letnia partnerka  posiadali w swoim mieszkaniu ponad 450 porcji amfetaminy oraz sporą ilość tak zwanych półproduktów chemicznych służących do zwiększania objętości wagowej narkotyku. Specjaliści techniki kryminalistycznej zabezpieczyli w mieszkaniu gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych, wagi dilerskie oraz przyrządy do mieszania oraz porcjowania narkotyku.  

Przestępcza para trafiła już do policyjnego aresztu. Natomiast przed sądem i prokuratorem zostaną im postawione zarzuty posiadania i udzielania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione czyny dilerskiej parze grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu nastąpiło kolejne uderzenie w przestępczy narkotykowy biznes. Tym razem realizację przeprowadzili policjanci kryminalni z I komisariatu Policji w Krakowie. Zatrzymanie nastąpiło w mieszkaniu dilera na Podgórzu. Policjanci, podejmując obserwację i realizację, musieli zachować szczególną ostrożność i wykazać się dużym  wyczuciem. Istniało realne prawdopodobieństwo, że diler może mieć przy sobie broń palną. Realizacja musiała być wykonana idealnie z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, tak aby nikogo nie narazić na utratę życia lub zdrowia. Mężczyzna został zatrzymany w momencie, gdy wychodził ze swojego mieszkania. Wszystko po to, by nie dać mu najmniejszej szansy sięgnięcia po broń.

W mieszkaniu 25-letniego mieszkańca Krakowa policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 3 tys. tysiące porcji marihuany, kilkadziesiąt porcji amfetaminy, broń palną wraz z ostrą amunicją, wagi dilerskie, przyrządy do porcjowania i rozdrabniana narkotyku. Zabezpieczono również pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, które przeznaczone będą na poczet przyszłych kar.

Zatrzymany mężczyzna trafił za kraty. Za posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków oraz posiadanie bez zezwolenia broni palnej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony