Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński instruktor technik interwencji z czarnym pasem Israeli Krav Maga Association

Data publikacji 23.07.2015

Krav maga - to system walki wręcz i samoobrony, który w naszym kraju zdobywa coraz większą popularność. Swoich zwolenników posiada także w szeregach zachodniopomorskiej Policji. Co więcej, garnizon ten może pochwalić się jednym z najlepszych instruktorów Israeli Krav Maga Association w Polsce. Do tego grona zaliczyć należy nadkom. Grzegorza Krawczyka z KWP w Szczecinie, który zakończył właśnie szkolenie w Izraelu i wrócił do kraju z czarnym pasem tej federacji.

Nadkom. Grzegorz Krawczyk pełni służbę w Policji od dwudziestu lat. Od ponad szesnastu, zajmuje się szkoleniem policjantów z zakresu techniki taktyki interwencji policyjnych. Systemem krav maga zainteresował się na początku
swojej pracy szkoleniowej, podczas poszukiwań skutecznej i jednocześnie prostej metody samoobrony i obezwładniania napastnika. Krav maga bardzo szybko stała się jego życiową pasją. Aby dobrze poznać system, a później doskonalić zdobyte umiejętności, brał udział w licznych szkoleniach w kraju, a także w Izraelu – kolebce krav maga. Dzięki temu w ciągu kilku lat dołączył do grona polskiej kadry instruktorskiej IKMA, gdzie pod okiem szefa wyszkolenia – Krzysztofa  Sawickiego, przygotowywał się do zdobycia czarnego pasa tej federacji.                          

Swój cel osiągnął podczas ostatniego, lipcowego, szkolenia w Izraelu. Tym samym dołączył do instruktorskiej elity Israeli Krav Maga Association. Pasja nadkom. Grzegorza Krawczyka doskonale współgra z jego zawodowymi obowiązkami. Jako instruktor technik i taktyki interwencji wykorzystuje bowiem elementy krav maga podczas zajęć z policjantami.

Już wkrótce, po krótkich wakacjach, nadkom. Grzegorz Krawczyk rozpocznie kolejny sezon treningowy z zachodniopomorskimi policjantami.

(KWP w Szczecinie/ mw)

  • Szczeciński instruktor technik interwencji z czarnym pasem Israeli Krav Maga Association
  • Szczeciński instruktor technik interwencji z czarnym pasem Israeli Krav Maga Association
  • Szczeciński instruktor technik interwencji z czarnym pasem Israeli Krav Maga Association
Powrót na górę strony