Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okrutna zbrodnia rozwikłana

Data publikacji 23.07.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pracowali nad rozwikłaniem sprawy zabójstwa od momentu znalezienia zwłok, pod koniec czerwca tego roku. Obrażenia na ciele mężczyzny znalezionego w lesie w powiecie tucholskim świadczyły o okrutnej zbrodni. Wczoraj (22.07.2015 r.) jeden ze sprawców usłyszał zarzut dokonania zabójstwa.

Sprawa dotycząca zabójstwa, o której policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy dowiedzieli się po znalezieniu zwłok, od początku była jedną z najważniejszych, przy których pracowali nieprzerwanie prawie miesiąc.

W sobotę (27.06.2015 r.) rano policjanci w Tucholi otrzymali zgłoszenie. W lesie, w gminie Cekcyn, w powiecie tucholskim, zostały ujawnione niezidentyfikowane zwłoki.

Na miejsce natychmiast przyjechali policyjni eksperci z laboratorium kryminalistycznego oraz pionu kryminalnego. Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy nadzorował prokurator. Obecny był także biegły z zakresu medycyny sądowej. Na miejscu pracowali policjanci, zabezpieczano ślady, wykonywano oględziny.

Wówczas pracownicy wykonujący w lesie prace znaleźli zakopane w lesie zwłoki mężczyzny. Widok był makabryczny. Mężczyzna miał liczne obrażenia, skrępowane ręce i nogi, a na głowie worek. Od razu wiadomo było, że mamy do czynienia z zabójstwem. Przy ofierze znaleziono portfel z dokumentami i pieniędzmi. To ułatwiło działania. Dalsza praca wymagała ścisłej współpracy z policją niemiecką. Nieżyjącym okazał się obywatel Niemiec, polskiego pochodzenia.

Gromadzone przez policjantów informacje i wymiana ich ze stroną niemiecką pozwoliły na ustalenie, że motywem zabójstwa były rozliczenia finansowe pomiędzy osobami, które zajmowały się wyłudzaniem pieniędzy na fikcyjne stłuczki, do których dochodzić miało na terenie Polski, a auta w nich uczestniczące rejestrowane były na tzw. słupy w Niemczech.

W sprawie tej policjanci ustalili osoby, które mogły mieć związek ze zbrodnią. Jedna z nich miała dom w pobliżu Chojnic. Tam na posesji policjanci zabezpieczyli mercedesa, w którym doszło prawdopodobnie do zabójstwa, częściowo spaloną odzież oraz vw passata, kradzionego na terenie Niemiec. Współpraca z niemiecką policją umożliwiła przepływ informacji, które dotarły m.in. do 32-letniego Michała N., mieszkańca Berlina, który sam stawił się do komendy Policji w Szczecinie, w nocy 22.07.2015 r. o 2:30, wiedząc o tym, że wkrótce będzie zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi w Bydgoszczy. Wczoraj (22.07) przesłuchiwany był w Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie usłyszał zarzut. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania wspólnie innymi osobami zabójstwa.

Dziś do sądu trafi wniosek o jego aresztowanie. Teraz policjanci pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem pozostałych sprawców.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Kolejny podejrzany o zabójstwo aresztowany ►

Film Prowadzenie zatrzymanego

Pobierz plik Prowadzenie zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 11.25 MB)

Powrót na górę strony