Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana domowa uprawa konopi - zabezpieczono ponad 1400 porcji narkotyków

Data publikacji 23.07.2015

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Jak wynika z szacunków, z marihuany można by było uzyskać ponad 400 porcji tego środka odurzającego, z amfetaminy ponad 1000 "działek". W mieszkaniu jednego z zatrzymanych dodatkowo funkcjonariusze ujawnili uprawę konopi indyjskich z profesjonalnym osprzętem do jej prowadzenia. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 35 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Starszy z mężczyzn w trakcie przeszukania posiadał przy sobie ilość amfetaminy, z której można by było uzyskać ponad 40 porcji oraz niewielką ilość marihuany. U drugiego policjanci w samochodzie znaleźli susz marihuany, który w wyniku porcjowania pozwoliłby na uzyskanie blisko 160 działek tego środka odurzającego.  

Kontynuując czynności w sprawie, przeszukując mieszkanie 32 – latka, policjanci ujawnili profesjonalną uprawę 32 konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Rośliny wraz ze specjalnym osprzętem służącym do ich hodowli zostały zabezpieczone. Dodatkowo funkcjonariusze w tym samym lokalu znaleźli gotowy susz marihuany, z którego można by było uzyskać ponad 200 porcji, a także amfetaminę w ilości mogącej dostarczyć ponad 1000 działek tego narkotyku.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają skąd pochodziły narkotyki, oraz co podejrzani zamierzali z nimi zrobić.  

Za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie uprawy konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony