Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci na ulicach

Data publikacji 23.07.2015

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło w środę 179 słuchaczy. Dzisiaj po raz pierwszy stawili się do służby w swoich macierzystych jednostkach.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, zastępca Komendanta Szkoły pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że teraz codzienna służba na tak zwanej „ulicy” będzie teraz dla nich swoistym egzaminem i weryfikacją zdobytej wiedzy.

Szczególne słowa uznania insp. Witold St. Majchrowicz skierował do post. Jakuba Walczaka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, który jako jedyny uzyskał ocenę bardzo dobrą z całego szkolenia oraz ocenę bardzo dobrą z egzaminu końcowego.
 
Absolwenci szkolenia przez 29 tygodni zdobywali niezbędną policyjną wiedzę i umiejętności. Ukończenie obowiązkowego szkolenia zawodowego podstawowego uprawnia teraz policjantów do podjęcia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
 
 W uroczystości uczestniczyli też najbliżsi i rodziny słuchaczy, którzy nie kryli dumy, że w ich rodzinie pojawią się osoby noszące policyjny mundur. Przywilej noszenia policyjnej gwiazdy; to również ciężka służba, pełniona niejednokrotnie z narażeniem życia.

Od 1990 roku, w służbie straciło życie ponad 170 policjantów, to najwyższa liczba w polskich formacjach mundurowych, nawet w Wojsku Polskim liczba żołnierzy, którzy w tym samym czasie stracili życie podczas misji bojowych jest o wiele mniejsza.

(SP w Słupsku / mg)

 

  • Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego w auli Szkoły Policji w Słupsku
  • Dowódca uroczystości składa meldunek zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Słupsku
  • Szkolenie zawodowe podstawowe ukończyło 179 młodych policjantów
  • Absolwenci szkolenia zawodowego podstawowego w słupskiej Szkole Policji
  • Gratulacje od insp. Witolda St. Majchrowicza dla najlepszego absolwenta - post. Jakuba Walczaka z KWP w Szczecinie
  • Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego w auli Szkoły Policji w Słupsku
  • Wręczenie świadectw ukończenia szkolenia
  • Wręczenie świadectw ukończenia szkolenia
  • Szkolenie zawodowe podstawowe ukończyło w słupskiej Szkole Policji 179 młodych policjantów
Powrót na górę strony