Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lipnowscy policjanci odnaleźli zaginionego 27-latka

Data publikacji 23.07.2015

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 27-latka, który jak wynikało z rozmowy z rodziną, wymaga pomocy innych osób i z trudem nawiązuje kontakt z obcymi. Policjanci odnaleźli zaginionego na terenie jednej z posesji w gminie Lipno. Został on przekazany pod opiekę bliskich.

Wczoraj (22.07.2015 r.) ok. 11:00 lipnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki gminy Lipno o zaginięciu jej 27-letniego syna. Zaniepokojona kobieta relacjonowała funkcjonariuszom, że nikomu nic nie mówiąc wyszedł on z domu w poniedziałek przed południem i ślad po nim zaginął. Z rozmowy ze zgłaszającą wynikało, że syn wymaga opieki innych osób i z trudem nawiązuje kontakt z osobami mu nieznanymi. Tłumaczyła przy tym, że już kilka razy wcześniej wychodził z domu nikogo o tym nie informując, ale po jakimś czasie sam wracał, albo odnajdywali go członkowie rodziny. Tym razem było inaczej.

Policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze i z każdą minutą uruchamiali kolejne siły. Do akcji włączyli się także lipnowscy strażacy. Po 5 godzinach poszukiwań dzielnicowy uzyskał istotną informację po tym, jak okazał zdjęcie zaginionego jednemu z lipnowskich taksówkarzy. Doświadczony funkcjonariusz, znający mieszkańców w terenie, szybko ustalił dane mężczyzny, z którym 27-latek był wcześniej widziany. Na tej podstawie, kilkanaście minut później, policjant odnalazł poszukiwanego mężczyznę w miejscu zamieszkania jego krewnego, z którym najbliższa rodzina zaginionego od dłuższego czasu nie utrzymywała kontaktu.

Szczęśliwie odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę matki.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony